Javad.H

دلایل ممنوعیت واردات برخی خودروها

پست های پیشنهاد شده

Javad.H    130

یک کارشناس صنعت خودرو درباره دلایل ممنوعیت واردات خودروهای با حجم موتور بیش از 2500 سی‌سی گفت: این اقدام در راستای جلوگیری از خروج غیر ضروری ارز و همچنین جلوگیری از طبقاتی ‌شدن جامعه است.

همچنین  وی ظهار کرد: از نظر منطقی دلیل موجهی برای واردات خودروهایی چون مازراتی به کشور وجود ندارد.

وی با بیان این‌که متاسفانه در سال‌های پیش شاهد تخصیص مجوزهای موردی به برخی ورزشکاران برای واردات خودروهای خاص بودیم، خاطرنشان کرد: خودروهای گران ‌قیمتی چون مازراتی با استفاده از همین مجوزها وارد کشور شدند.
این کارشناس صنعت خودرو ادامه داد: اگرچه قصد دولت وقت از این اقدامات تقدیر از ورزشکاران بود اما ارائه‌ مجوزهای خاص برای واردات خودرو راه مناسبی در این زمینه نیست.
آزادی افزود: دلیلی ندارد خودرویی خارج از چارچوب قوانین موضوعه کشور و با قیمت‌های بسیار بالا وارد کشور شود آن هم در شرایطی که طبق قانون دیگران امکان چنین کاری را ندارند.
وی با بیان این‌که با ارز هزینه شده برای واردات این خودروها به کشور می‌توان اقدامات ضروری‌تری را انجام داد، تصریح کرد: یکی از پیامد‌های منفی ورود این خودروها چشم‌گیر شدن فاصله طبقاتی در کشور است که تبعات اجتماعی و اقتصادی مناسبی ندارد.
پیش از این محمد باقر نوبخت - سخنگوی دولت، اظهار کرده بود: موضوع واردات خودروهای سواری با حجم موتور بالای دو هزار و 500 سی‌سی در جلسه هیات دولت مورد توجه قرار گرفت. پیش از این تسهیل‌نامه‌ای در هیات دولت وجود داشت که طی آن امکان واردات این خودروها برای افراد خاص و ساکنین برخی از جزایر در جهت تشویق و ترغیب آنها فراهم می‌شد و یک روش هم مطالبه شده بود مبنی بر اینکه این خودروها که ممنوعیت واردات داشتند متروکه می‌شدند و بعد امکان ورودشان وجود داشت.
به گفته وی، در مصوبه هیات وزیران این راه بسته شد و نه تنها واردات این نوع خودروها ممنوع است، بلکه اگر متروکه هم باشند، حتما باید مرجوعه باشد و نباید تحت هیچ شرایطی به داخل کشور بیایند.
نوبخت تصریح کرده بود: اگر قرار است به برخی قهرمانان و برخی افرادی که در جزایر ما ساکن هستند کمک کنیم لزومی ندارد این کمک به صورت مجوز دادن برای واردات خودرو باشد، کما اینکه ما نسبت به تردد خودروهای گران‌قیمت و غیر متعارف که در جامعه وجود دارد موافقتی نداریم چرا که با بافت فرهنگی ما مطابقت ندارد.

منبع:ایسنا
  • Like 1

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر
Majid    4748

من اصلا با این تصمیم راضی نیستم ، اصلا........

در رابطه با این موضوع هم حرف نمیزنم چون سیاسی میشه......

لینک به ارسال
Javad.H    130

من اصلا با این تصمیم راضی نیستم ، اصلا........

در رابطه با این موضوع هم حرف نمیزنم چون سیاسی میشه......

موافقم

3روز پیش در مثلث شبکه خبر میگفتن نباید بزارن این خودروها وارد شه نباید مردم سوار خودروهای خارجی بشن مردم ازهمه جا بی خبرن تایید می کردندو...

اگه 1.5میلیارد واسه مازراتی زیاده فاصله طبقاتی رو افزایش میده و... لطفا قیمت هارو واقعی کنند بعد ببینیم مازراتی اگه نشد300میلیون تومن،اگه تویوتا کمری نشد42میلیون تومن.

اونوقت با پول یک 206 شما سوار i30میشوید نه با قیمت 89 تومن!!

• Like 1

لینک به ارسال
Majid    4748

اصلا حرف فاصله طبقاتی یک حرف چرتی هست

قیمت خونه های تهران بیشتر فاصله طبقاتی اینجاد میکنه تا ماشین

• Like 1

لینک به ارسال
remosh    1

به نظر من (البته یک نظره!):

نباید این خودروها وارد بشند!

حالا چرا؟

چون با یک تصادف کوچیک با این ماشین ها نه تنها باید ماشینت رو صرف جبران خسارت کنی بلکه کلی باید بابتش از این طرف و اون طرف پول جور کنی

طرف با پراید بزنه به یک همچین ماشین هایی باید قید زندگی رو بزنه

:( :( :(

لینک به ارسال
Javad.H    130

حالا چرا؟

چون با یک تصادف کوچیک با این ماشین ها نه تنها باید ماشینت رو صرف جبران خسارت کنی بلکه کلی باید بابتش از این طرف و اون طرف پول جور کنی

اینکه نشد دلیل مثل این میمونه که من بگم چون شما نمیتونید خونه بخرید ،پس خونه نسازیم هیچ کسی هم حق خونه داشتن نداره!!!

اگر گمرک را پایین بیاورند بزارن چیزی که حق مردم سوار بشن هیچ کس پراید سوار نمیشه اون موقع با یک تصادف بهای گزاف اضافی نمیدید!

لینک به ارسال
Majid    4748

حالا چرا؟

:( :( :(

هر کی پول این ماشینا رو داره دیگه مشکلی بابت هزینه های جانبیش نداره حالا میخواد تصادف کرده باشه یا تعویض روغن و سرویس های ماهانه .........

لینک به ارسال
pooyan    52

این حرفا فقط دور زدن صورت مساله است.

درستش اینه خودروی خارجی وارد کشوری مثل ایران نشه...چرا؟....چون ظرفیت های کشوری مثل ایران داشتن خودروسازی بزرگ و مستقله.

درستش اینه که پراید تولید نشه...چرا؟...چون جون تمام مالکینش رو به خطر می اندازه و از نظر ایمنی مورد تایید پلیس راهور هم نیست.

درستش اینه صنعت قطعه سازی خصوصی بشه و اجازه واردات حتی یک میل لنگ رو از چین به خودروسازها ندن...چرا...چون اگر قطعه ساز مستقل بشه خودروساز مستقل میشه

حالا که ما درستاش رو دور میزنیم پس یا همه با هم یا هیچکدوم.من و شما که نمیتونیم 2500 سی سی بخریم کسی هم که میتونه میره یه مدل پایین تر میخره.میره یه فولکس بیتل GRC میخره با حجم موتور 1.6 لیتر و 600 هزار دلار قیمت.خیلی از ماشین ها رو میشه با قیمت بالا و حجم موتور پایین خرید.به نظر من دلیل ارز یه دلیل بی مورده.اگر میخوان از خروج ارز جلوگیری کنن برن جلوی وارادات قطعه از چین رو بگیرن تا ارز خارج نشه قطعه ساز هم مستقل بشه.برن جلوی وارادات روغن پالم از جنوب شرق اسیا بگیرن تا کشاورز های داخلی که کنجد میکارن سود داشته باشن و جای روغن سمی پالم مردم روغن سالم کنجد مصرف کنند.برن جلوی وارادات بی رویه خودروهای چینی رو بگیرن و خودروساز داخلی رو مجبور کنن خودرو تولید کنه تا دلال ها اینجوری خون مردم رو تو شیشه نکنن.اما اینقد مسئولین ضعیف و بی عرضه هستن که از پس هیچکدوم از این مافیا بر نمیان و فقط زورشون به واردات خودروی بالای 2500 سی سی میرسه که به نظر من تاثیری هم به حال عموم مردم و ارز نداره به هر حال الان مثل مور و ملخ داره خودروی چینی وارد میشه که چندین برابر کل 2500 سی سی های داخل کشور ارز خارج کردن و ضرر دارن.خیلی حرف بیهوده ای هست که بگیم به دلیل ارز این کار ها رو انجام میدیم.هرچند من با هر تصمیم منع واردات خودروهای خارجی موافقم اما بشرط تعطیل شدن ایران خودرو و سایپا.

وسلام.

• Like 1

لینک به ارسال
Majid    4748

این حرفا فقط دور زدن صورت مساله است.

درستش اینه خودروی خارجی وارد کشوری مثل ایران نشه...چرا؟....چون ظرفیت های کشوری مثل ایران داشتن خودروسازی بزرگ و مستقله.

درستش اینه که پراید تولید نشه...چرا؟...چون جون تمام مالکینش رو به خطر می اندازه و از نظر ایمنی مورد تایید پلیس راهور هم نیست.

درستش اینه صنعت قطعه سازی خصوصی بشه و اجازه واردات حتی یک میل لنگ رو از چین به خودروسازها ندن...چرا...چون اگر قطعه ساز مستقل بشه خودروساز مستقل میشه

حالا که ما درستاش رو دور میزنیم پس یا همه با هم یا هیچکدوم.من و شما که نمیتونیم 2500 سی سی بخریم کسی هم که میتونه میره یه مدل پایین تر میخره.میره یه فولکس بیتل GRC میخره با حجم موتور 1.6 لیتر و 600 هزار دلار قیمت.خیلی از ماشین ها رو میشه با قیمت بالا و حجم موتور پایین خرید.به نظر من دلیل ارز یه دلیل بی مورده.اگر میخوان از خروج ارز جلوگیری کنن برن جلوی وارادات قطعه از چین رو بگیرن تا ارز خارج نشه قطعه ساز هم مستقل بشه.برن جلوی وارادات روغن پالم از جنوب شرق اسیا بگیرن تا کشاورز های داخلی که کنجد میکارن سود داشته باشن و جای روغن سمی پالم مردم روغن سالم کنجد مصرف کنند.برن جلوی وارادات بی رویه خودروهای چینی رو بگیرن و خودروساز داخلی رو مجبور کنن خودرو تولید کنه تا دلال ها اینجوری خون مردم رو تو شیشه نکنن.اما اینقد مسئولین ضعیف و بی عرضه هستن که از پس هیچکدوم از این مافیا بر نمیان و فقط زورشون به واردات خودروی بالای 2500 سی سی میرسه که به نظر من تاثیری هم به حال عموم مردم و ارز نداره به هر حال الان مثل مور و ملخ داره خودروی چینی وارد میشه که چندین برابر کل 2500 سی سی های داخل کشور ارز خارج کردن و ضرر دارن.خیلی حرف بیهوده ای هست که بگیم به دلیل ارز این کار ها رو انجام میدیم.هرچند من با هر تصمیم منع واردات خودروهای خارجی موافقم اما بشرط تعطیل شدن ایران خودرو و سایپا.

وسلام.

پویان حرفات درست

حالا فرض میکنیم که دو شرکت ایران خودرو و سایپا ماشین هایی درست میکنن در حد بنز و بی ام و ولی ، چون فقط این دو شرکت تو ایران ماشین میسازن و اجازه واردات هم نمیدن رقابتی درست نمیشه و بازم همین مشکلات رو داریم حتی اگر ماشیناشون از اخرین فناوری استفاده کنند. رقابت نیست هرکی هر قیمتی دلش خواست میده و مردم هم مجبور به خرید هستند. یکی از مشکلات قیمت هست تو خارج ماشین هایی که جدید وارد بازار میشن ارزونتر از مدل قبلی خودش هست تا رقابت ایجاد کنند ولی اینجا..............

اگر صنعت خودروسازی ما بخواد همین روند پیش بگیره یعنی خودش مستقل طراحی و تولید کند بجایی نمیرسه و من موافق نیستم اقتصاد مقاوتی رو برای صنعت خودروسازیم بکار ببریم فقط این حرف برای خودرو یک شعاره .....

ما که از خدامونه ماشین ایرانی خوب داشته باشیم ولی خیلی عقب هستیم تا یک ماشین در حد ماشین های کره ای یا ژاپنی داشته باشیم ، اروپا بیخیال.......

• Like 1

لینک به ارسال
BallistiX    15

خداییش بحث پیچیده اییه، از خیلی جنبه ها میشه بهش نگاه کرد، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی حتی فلسفی  -_- اصلا آیا وجود یا عدم وجود اختلاف طبقاتی یه امر قابل کنترله یا نه؟ یا شایدم اصلا واجب باشه؟ آیا توی کشورهایی که این ماشینا رو سوار میشن همه از دم یکی یه دونه مازراتی یا ماشین گرون دارن؟ تو خود آمریکا که ثروتمند ترین کشوره همه ماشین آخرین مدل سوارن؟ تو ایتالیا همه لامبورگینی سوارن؟ خب اونجام خیلی ها نمیتونن این ماشینا رو سوار شن پس اصلا یه سئوال اساسی تر بوجود میاد که پس کی باید این ماشینا رو سوار شه؟ اصلا اگه قراره اختلاف طبقاتی بوجود بیاد چرا این ماشینا تولید میشه؟ یا بقول آقا مجید مگه فقط با ماشین اختلاف طبقاتی بوجود میاد. حالا بماند که در نحوه ی کسب ثروت جای بحث بیشتری هست اما هر کسی تلاش میکنه و پول در میاره تا از پولش لذت ببره. اگه قرار بود ثروتمند ترین آدم جامعه پراید سوار شه بی پول ترین هم پراید سوار شه که دیگه انگیزه ای برای کار و تلاش نمیموند مسئله اینه که اینا با مردم رو بازی نمیکنن و اصل مطلبو رک و رو راست نمیگن. اوه اوه چی شد حالا یکی پیدا کنه پرتقال فروش را  :blink:  :D

• Like 1

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری